بررسی یک اتفاق غیر منتظره؛ «فوتبال برتر» باید روی آنتن می‌رفت یا نه؟

 

پایگاه خبری فوتبالی– سوال علاقمندان به فوتبال این است که آیا هیچ راهی وجود نداشت که برنامه «فوتبال برتر» دوشنبه شب روی آنتن برود؟

به گزارش فوتبالی، یکی از خبرهای عجیبی که روز گذشته منتشر شد و تعجب علاقمندان به فوتبال را در پی داشت خبر پخش نشدن برنامه «فوتبال برتر» بود. این برنامه دوشنبه هر هفته با اجرای محمد حسین میثاقی پخش می‌شود.

دیروز و در حالی که زمان زیادی به ساعت شروع همیشگی برنامه فوتبال برتر باقی نمانده بود روابط عمومی شبکه 3 خبر داد که برنامه دوشنبه شب «فوتبال برتر» این هفته روی آنتن نمی‌رود.

در این خبر اشاره شد که دلیل این اتفاق چیست اما اگر اعلام نمی‌شد هم همه بینندگان این برنامه ماجرا را می‌‌دانستند. روز شنبه خبر رسیده بود که محمد حسین میثاقی مجری این برنامه در غم از دست دادن مادرش سوگوار شده است.

کسانی که این خبر را شنیدند پس از مدتی به این فکر افتادند که حالا تکلیف برنامه «فوتبال برتر» این هفته چه می‌شود. تصور غالب این بود که برنامه با اجرای محمدرضا احمدی روی آنتن می‌رود.

حتی صبح روز دوشنبه هم شایعه شد که احمدی برنامه این هفته را اجرا خواهد کرد اما اطلاعیه شبکه 3 همه علاقمندان این برنامه را که منتظر تماشای آن بودند ناامید و بهت‌زده کرد.

واکنش‌ها نسبت به این اتفاق خیلی زود شروع شد. برخی معتقد بودند که پخش نشدن برنامه به خاطر درگذشت مادر مجری آن، اتفاقی طبیعی بود و اصلا اگر غیر از این اتفاق می‌افتاد جای تعجب داشت.

اما اگر بخواهیم از نظر حرفه‌ای این مساله را بررسی کنیم اتفاق درستی به نظر نمی‌رسد. قابل درک است که یک نفر به خاطر تالمات روحی ناشی از درگذشت مادرش آمادگی اجرای برنامه هفتگی‌اش را نداشته باشد. اما کار درست و حرفه‌ای این بود که برنامه با یک مجری دیگر روی آنتن برود.

پخش نشدن برنامه اما نشان داد که مدیران و تهیه کنندگان برنامه هیچ پلنی برای اتفاقات غیر منتظره نداشتند. با این اتفاق این سوال پیش می‌آید که اگر مثلا مجری برنامه ناگهان بیمار شود یا به یک سفر غیر منتظره برود باز هم برنامه روی آنتن نمی‌رود؟

بعد از پخش نشدن برنامه فوتبال برتر و فروکش کردن موج احساسی حمایت از این اتفاق، حالا برآیند نظرات به این سمت پیش رفته که «فوتبال برتر» باید پخش می‌شد. حتی با یک مجری دیگر. حتی این امکان هم وجود داشت که برنامه‌ با پخش متوالی و بی‌وقفه آیتم‌ها به شکلی که نیاز چندانی به حضور مجری نباشد روی آنتن برود. به خصوص این که چند روز پیشتر، دربی حساس و جنجالی 102 برگزار شده بود و اتفاقات جنجالی و حاشیه‌ای زیادی داشت.

کسی توقع نداشت میثاقی در آن وضعیت بیاید و برنامه‌اش را اجرا کند اما حتما راه حلی وجود داشت. حالا اما با این اتفاق انتظار می‌رود که تهیه کنندگان برنامه به دنبال یک راه حل برای مواقع اضطراری باشند تا در صورت بروز هر گونه مشکلی، برنامه روی آنتن برود.

در هر حال به نظر می‌رسد آیتم‌های معمول برنامه حاضر نشده تا اصلا برنامه بخواهد روی آنتن برود.

نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش ۶ هزار نفری ظرفیت پذیرش معتادان متجاهر در پایتخت

چهارشنبه 29 آذر 1402
    جلسه شورای سیاست‌گذاری مرکز رصد، پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی کلانشهر تهران با حضور شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار و جمعی از مسؤولان برگزار شد. علیرضا زاکانی شهردار تهران در این نشست با اشاره به راه‌اندازی قریب‌الوقوع مرکز یاورشهر ۹ و فشافویه، بیان داشت: با این

شاید خوشت بیاد